تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

پدیده طلاق عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی است

  یزد - ایرنا - مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طلاق عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی و تهدید کننده خانواده های ایرانی است .

  شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در کارگاه ملی مداخله در فرآیند طلاق در یزد افزود: بهره گیری از همه ظرفیت های موجود و استفاده از روش های عالمانه مداخله در راستای کنترل و کاهش طلاق ضروری است .
  وی ادامه داد: طلاق همه موجودیت یک خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین باید با این پدیده بصورت جدی و دقیق با استفاده از تمام توان مقابله کرد .
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: برای کنترل و پیشگیری از موضوع طلاق در خانواده ها باید با حساسیت خاص و وارد عرصه فعالیت شد.
  مولاوردی گفت: مطالعات عمیق و بررسی های گسترده در خصوص پدیده طلاق و ارائه راهکارهای صحیح برای کنترل و پیشگیری از آن از اهمیت ویژه برخوردار است.
  وی خاطرنشان کرد: سیاست های کلی در اسناد بالادستی همچون قانون اساسی و سند چشم انداز ما را ملزم می کند تا استراتژی هایی را انتخاب کنیم که مورد اجماع هر دو قوه مجریه و قضائیه باشد.
  این مسئول اظهار داشت: بدون شک از مهمترین عوامل انحلال خانواده های ایرانی بویژه زوج های جوان را باید آشنا نبودن آنان با مهارت های رفتاری و ارتباطی ذکر کرد .
  مولاوردی تاکید کرد: برای کنترل و پیشگیری از برخی آسیب ها زوج های جوان نباید بدون داشتن مهارت های تصمیم گیری، مسئولیت پذیری و ارتباط مؤثر در حل مسئله وارد زندگی مشترک شوند.
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به موضوع رشد انواع آسیب های اجتماعی بخاطر گذار از جامعه سنتی به سمت ساختارهای مدرن اشاره کرد و گفت: روند رشد طلاق در سال های اخیر و چند وجهی بودن عوامل این پدیده لزوم وجود یک نظام هماهنگ در خصوص آموزش خانواده ها را نشان می دهد .
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به نقش عوامل اقتصادی به عنوان اصلی ترین دلیل افزایش طلاق در این سال ها در کشور اشاره کرد و افزود: تدوین و فعالیت نظام جامع آموزش خانواده در کشور یکی از راهکارهای مقابله با رشد روز افزون پدیده طلاق و پیشگیری از وقوع آن است .
  وی امضای تفاهمنامه ای دو معاونت امور زنان و خانواده و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دو قوه مجریه و قضائیه اشاره و اظهار امیدواری کرد بتوان فصل جدیدی را با بهره گیری از ظرفیت های دو قوه ایجاد نمود .
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و بانوان در سفر یکروزه به یزد در جمع اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم این استان سخنرانی کرد .


  این مطلب تا کنون 44 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 21 آبان 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160246
 • بازدید امروز :209981
 • بازدید داخلی :22412
 • کاربران حاضر :199
 • رباتهای جستجوگر:426
 • همه حاضرین :625

تگ های برتر